טרק לצפון יוון – חבל זגוריה וביקור במנזרים התלויים במטאורה

יוון הינה ארץ מגוונת במיוחד וצפון יוון זהו אזור הררי ואלפיני. חבל זגוריה הידוע בייחודיותו מלא בפלגי מים זכים, יערות ירוקים ונשירים וטבע פראי. כל אלו נמצאים בין כפרים מסורתיים שנדמה שהזמן בהם הוא מושג אחר ממה שאנו מכירים. בהליכה בחבל הייחודי נחשף לכל התופעות הללו המשלבות טבע, נוף ואדם.

טרק בגיאורגיה – אל חבל סוונטי בקווקז הגבוה

רק לגיאורגיה בנוף עוצר הנשימה של הקווקז. טרק בגיאורגיה כולל טיול בין קרחוני עד, אגמים, נהרות, אוויר הרים וכפרים בהם הזמן עצר מלכת. סוואנטי עילית הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסקו. שם כבר לא תשאלו למה...

אל נופי הבראשית של מדבר הדנקיל באתיופיה

טיול אל חבל ארץ נידח ורחוק, מדבר קיצוני בצפון מזרח אתיופיה, בו הזמן עצר והנופים נשארו מיוחדים ובתוליים.

טרק להרי האטלס הגבוהה במרוקו

טרק באטלס הגבוה הוא מפגש אמיתי עם מרוקו הקדומה והמיוחדת. נופים עצרי נשימה, מפגשים מרתקים, הליכה והמון המון חוויות בלשתי נשכחות

טרק באתיופיה – אל הרי הסימיאן בצפון

בצפון אתיופיה באחד המקומות הנידחים בעולם, מתנשאים הרי הסימיאן. הרים אלה הוכרזו בשנת 1978 כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו וממש לא סתאם. טרק להרי הסימיאן כולל נופים עוצרי נשימה, מפגש עם קופים נדירים ומפגשים מרתקים עם שוכני ההרים באתיופיה,

הרי הפרינאים, ספרד

טיול בהרי הפירנאים מפגיש אותנו עם נופים אלפיניים, אגמים, נחלים, מפלים שופעי מים ומצוקים המהווים תפאורה מרהיבה לתרבויות הייחודיות שהתפתחו בחסותו של הבידוד בלב הרכס. טרק בפירנאים משלב חוויות על חושיות שלא הכרנו.

נמיביה – כל אפריקה במדינה אחת

ארץ המרחבים הבלתי נגמרים, נפרשים מההר ועד המדבר המפליא ביותר בעולם הנושק לים. נמיביה היא הנופים היפים והמגוונים באפריקה: דיונות חול מסחררות, מצוקים עוצרי נשימה, מפרצים מרהיבים באוקיינוס האטלנטי ועוד. הטיול כולל מפגש עם שבטים פראיים, היסטוריה עשירה וספארי ייחודי בשמורת טבע ששמורה בהחלט, זה בהחלט טיול של כל מה שאפשר לבקש מאפריקה בתוך ארץ אחת.

מהו טרק?

טרק הוא טיול רגלי אשר באמצעותו מנסה המטייל להגיע לאתרי טבע ונוף שדרכי ההגעה אליהם היא מוגבלת, בטיול כזה המלווה בדרך כלל באתגר נפשי ופיזי, מצליח המטייל על ידי התמודדות עם אתגרים אלו, להגיע לפנינת טבע ייחודיות, אתרי נוף נסתרים ועוצרי נשימה שלעתים מעט מאוד אנשים דרכו שם גם. טרקים בעולם הם רבים ומגוונים וכוללים מקומות אקזוטיים עם נופים עוצרי נשימה וחוויה של פעם בחיים. השילוב בין האתגר הפיזי, הנפשי, "כיבוש הפסגה" והיכרות עם אוכלוסיות מבודדות וייחודיות בעולם יחד עם קהילות מטיילים מכל העולם, יוצר בלב המטיילים זיכרון מתוק וממכר…

למה אני מדריך טרקים?

קודם כל כי אני פשוט אוהב את זה..

המשימה הראשונה אותה עשיתי בהיותי אדם משוחרר הייתה לצעוד ברגל בשביל ישראל כמעט 1000 ק"מ, משם המשכתי לעשות טרקים בעולם: במקומות כמו אפריקה ולאחר מכן לדרוך ולצעוד בעוד אתרים בעולם, מאז ועד היום אני לא מפסיק לצעוד ולהוביל מסעות וככול שאפשר והגוף יוכל גם לא מתכוון להפסיק.

בשבילי טרק הוא המחיר אותו אני משלם כדי להגיע למקומות ייחודיים, ואחרי מאמץ, ועם זיעה המקומות הייחודיים נחקקים בליבי לנצח כחוויה נפשית, לעומת זאת להוביל קבוצת מטיילים לטרק זו משימה קודם כל של אחריות, לגרום לאנשים, בנחת בבטחה ובמאמץ אישי ומשותף להגיע ליעד שהצבנו לעצמנו.

בדרך לשם עם המון סבלנות, יחס אישי ואהבה לאדם, לנוף ולמקום אני גם לא שוכח את החוויה, ואת זה שכל מטייל הגיע מסיבה אחרת ויחזור עם חוויה שונה.

בסופו של דבר, לראות אנשים משיגים את המטרות שלהם ומסופקים, להרגיש חלק מזה, לטייל ולהוביל, אלו הסיבות בגללן אני אוהב להדריך טרקים בעולם ובכלל.